انجمن سبز اندیشان بخش خنجین

انجمن سبز اندیشان بخش خنجین

بیانیه مشترک انجمن توسعه و سازندگی و انجمن سبز اندیشان خنجین

انجمن توسعه و سازندگی و انجمن سبز اندیشان خنجین اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم ، سالروز 11 سپتامبر که به دستور "تری جونز " کشیش فلوریدا اتفاق افتاده را محکوم می نمایند و این عمل را شنیع ، بی شرمانه و ننگین دانستند و به پاپ و سران مذهبی و حکومتی آمریکا هشدار دادند.

متن کامل بیانیه :


بسم الله الرحمن الرحیم

« وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ»

بار دیگر دستان پلید اسلام ستیزان جنگ طلب ، از آستین خونین کشیشان مسیحی صهیونیزم آمریکایی بیرون آمد و توحش و درندگی  رهبران به اصطلاح دینی و در واقع مزدوران آمریکایی را نشان داد.

خبر موحش تصمیم یکی از کلیساهای آمریکا برای سوزاندن نسخه‌هایی از قرآن مجید، عمق شرارت و خباثت و عداوت با ارزش‌های عالی انسانی و مکتب انبیاء، سوء تعلیم و تربیت کلیسای معاصر را به جهانیان اعلام کرد.

هر دینی با کتاب‏ها، نمادها و عبادتگاه‏های مقدسش مورد احترام است و باید مورد حمایت قرار گیرد. قرآن مجید، یگانه کتابی است که از پیامبران ادیان ابراهیمی به بزرگی یاد می‌کند و همه را به ایمان و اعتقاد به آنان دعوت می‌نماید :قُولُوا آمَنَا بِاللهِ وَمَآ أُنزِلَ إِلَینَا وَمَا أُنزِلَ إِلَی إِبرَاهِیمَ وَإِسمَاعِیلَ وَإِسحَقَ وَیَعقُوبَ وَالأسبَاطِ وَمَا أُوتِیَ مُوسَی وَعِیسَی وَ مَا أُوتِیَ النَبِیُونَ مِن رَبِهِم لاَ نُفَرِقُ بَینَ أَحَدٍ مِنهُم وَنَحنُ لَهُ مُسلِمُونَ(بقره/136)  وکتابی است که بشریت را به سِلم ، صلح ، مهر و رحمت می‌خواند و مردم دنیا را به شعار «بسم الله الرحمن الرحیم» به سوی رحمت می‌خواند؛ کتاب مقدسی که یگانه برهان حقانیت انبیاء سلف و دعوت‌های آسمانی است.

حال چگونه است که یک کشیشی که بازیچه دست جنایتکاران شده و به مسلمانان نسبت تروریست می دهد و برای سوزاندن این کتاب مقدس آسمانی که چیزی جز رحمت الهی نیست دستور سوزاندن می دهد ؟

به یقین قرآن سوزی در 11 سپتامبر برای سرپوش گذاشتن بر جنایات وقیحانه آمریکا و صهیونیسم بین الملل در سراسر دنیاست . در عین حال از دیگر اهداف دعوت کنندگان به این عمل وقیحانه ، تحقیر مسلمانان که در بطن لیبرال دمکراسی آمریکا امری نهادینه شده است بوده و نیز تحریک مسلمانان و مسیحیان برای جنگهای صلیبی و معرفی اسلام به عنوان دین خشونت است.

لذا ما نیز همچون سایر مسلمانان بیدار و همیشه در صحنه جهان ، این اقدام توهین‌آمیز و ننگین‌ که از جانب رهبران مذهبی آمریکا و همچنین رهبران سکولار آمریکایی و شکل دهندگان افکار در آمریکا مطرح شده است،  را محکوم می کنیم. و از تمامی دینداران و مسؤولان دینی سراسر جهان می‏خواهیم واکنش جدی نشان دهند  و  بار دیگر تمامی اشکال خشونت ـ خصوصاً آنچه که به اسم دین انجام می‏شود ـ را به شدت محکوم کنند.

ما انتظار داریم مردم بیدار، فهیم و معتقد به خداوند و ادیان آسمانی ، خصوصاً مسلمانان سراسر جهان ، مقابل این طرح بایستند و اعلام کنند که این اقدام مغایر و در تضاد با همه‌ی ارزش‌های عالی انسانی و دینی ادیان الهی است.

تصمیم بر اهانت به چنین کتاب مقدسی، اهانت به همه مقدسات و اهانت به همه انبیا و پیامبران الهی ، مخصوصاً ابراهیم، موسی و عیسی علیهم السلام است و هم‌چنین توهین به مریم عُذرا است که به عنوان بهترین و پاک‌ترین بانوی زمان خود او را معرفی نمود و به خطاب «ان الله اصطفیکِ و طَهَرَک» مخاطب است.

انجمن های توسعه و سازندگی و انجمن سبز اندیشان خنجین به نمایندگی از مردم همیشه در صحنه شهرستان فراهان و بخش خنجین هم‌زبان با یک میلیارد و نیم مسلمان و سائر مردم متمدن حقیقی جهان ، این اقدام غیر انسانی را محکوم می‌کند و خطرات بزرگ آن را برای بشریت و روشن شدن آتش فتنه‌های بزرگ اعلام می‌دارد و به شخص پاپ و سایر رؤسای مسیحی هشدار می‌دهد که این کارها مایه نفرت هر چه بیشتر مسلمانان از آنها خواهد شد. و در صورتی که این حادثه فجیع و غیر انسانی در امریکا اتفاق افتد بحران بزرگی در جهان اسلام به وجود خواهد آمد و این اهانت ها با واکنش تندی از جانب مسلمانان جهان رو به رو خواهد شد. و حکومت و شخص رئیس جمهور آمریکا  ، «اوباما» را مسئول و مستحق محاکمه و بازخواست می‌دانیم و باید بدون فوت وقت این کشیش، دستگیر و کلیسای آن برای همیشه تعطیل شود.

نویسنده : مدیر : ٢:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٦/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم