معرفی اولین فرماندار شهرستان فراهان و بخشدار بخش خنجین

 

 معرفی اولین فرماندار شهرستان فراهان و بخشدار بخش خنجین

  در این مراسم که با حضور استاندار مرکزی ، رئیس اصناف کشور، معاون سیاسی امنیتی استانداری،تعدادی از مدیران کل استان، جمعی از مشاوران و مدیران ستادی استانداری مرکزی، شورای اداری شهرستان فراهان و بخش خنجین، شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان فراهان، معتمدین و استاتید دانشگاهها که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی فرمهین برگزار شد، طی احکامی از سوی وزیر کشور آقایان مرتضی وحیده زاده به عنوان فرماندار شهرستان فراهان و ابوالفضل یوسفی به عنوان بخشدار بخش خنجین منصوب شدند. همچنین از زحمات  محمد علی مرادی سرپرست فرمانداری فراهان قدردانی شد.

در این مراسم استاندار مرکزی ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) با اشاره به خدمات فراموش نشدنی میرزاتقی خان فراهانی در صحنه سیاسی آن زمان کشور گفت:استان مرکزی، استان بزرگانی چون قائم مقام فراهانی، شهید چمران،مرحوم آقاضیاءالدین، شهید محلاتی،ملا محمد نراقی و اجداد مقام معظم رهبری و در رأس آنها بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می باشد.

 

 

وی ضمن تشکر از  تمام مسئولین و کسانی که در ارتقای این شهرستان در جهت محرومیت زدایی آن کوشیدند گفت: به برکت امام حسین(ع) و اخلاص مردم فراهان آرزوی صدساله آنها که ایجاد شهرستان فراهان بود، محقق شد.

شعبانی فرد در بخشی از سخنان خود با اشاره به کلام امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه عدالت ورزی را مایه اثربخشی حکومتها دانست. از این رو شعار کاری دولت دهم همین عدالت محوری و مهر ورزی می باشد و در این راستا باید در رأس امور جامعه اسلامی افرادی صالح، عالم، قوی ، باکفایت، کارگزارو با تدبیر قرار گیرند.

وی رسیدن به حکومت علوی را رعایت اصول عدالت ورزی، شایسته سالاری، نظارت و کنترل، ضابطه و قانون گرایی، امانت داری و مسئولیت شناسی، ساده زیستی و قناعت توسط مدیران دانست.

استاندار مرکزی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به استان مرکزی، احداث سالن ورزشی در شهر فرمهین، استخر آموزش شنا، گازرسانی به تمامی روستاهای شهرستان فراهان، تأسیس اداره بازرگانی، اختصاص مبلغ 500 میلیون تومان به بیمارستان فرمهین، ایجاد اداره تعاون ، محیط زیست، بهزیستی، صنایع و معادن، ساختمان هواشناسی ، کتابخانه و تکمیل دو بانده شدن محور اراک به فرمهین و ادامه آن به خنجین و کمیجان را از جمله مهمترین مصوبات هیئت دولت برای شهرستان فراهان بیان نمودند.

در این مراسم نماینده شهرستانهای فراهان، تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با بیان این موضوع که ارتقا فراهان به شهرستان آرزوی دیرینه مردم این منطقه بوده است، گفت: زمانی که به فراهان در سال 1360 آمدم تنها بیست و دو سال بودم و تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده بودم و آن زمان نام فراهان را در کتابهای تاریخ و به یاد امیر کبیرفراهانی می افتادم . آن زمان با حکمی از سوی وزیر کشور وقت به عنوان بخشدار فراهان منصوب شده بودم. روزی که پا به فراهان گذاشتم با یک بخش محروم با هفتاد روستای زیرمجموعه که از امکانات برق، آب آشامیدنی،مدرسه و جاده آسفالته بی بهره بودند، روبرو شدم.

اخوان در خصوص اقدامات صورت گرفته در طی سی سال بعد از انقلاب از قبیل ایجاد دانشگاه، شهرک صنعتی و آماده سازی زیرساختها را مهمترین اقدامات صورت گرفته دانست. وی گفت: پس از راهیابی به مجلس هشتم شورای اسلامی تنها خواسته مردم و شوراهای اسلامی فراهان ایجاد شهرستان بود که با توکل به خدا، توسل به ائمه، همت والای مسئولین و تلاشهای استاندار معزز این امر محقق شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی از تلاشهای تک تک مردم فراهان و خنجین که حقوق مسلم خود را احیا نمودند ستود. وی همچنین از تلاشهای مرادی سرپرست فرمانداری فراهان تقدیر و تشکر نمود.

در پایان این مراسم آقایان وحیده زاده به عنوان فرماندار فراهان و یوسفی به عنوان بخشدار خنجین احکام خود را از دستان استاندار مرکزی دریافت نمودند. شایان ذکر است پیش از این وحید زاده به عنوان فرماندار کمیجان و یوسفی به عنوان سرپرست بخشداری خنجین بودند.

 همچنین از زحمات  محمد علی مرادی سرپرست فرمانداری فراهان قدردانی شد.

/ 0 نظر / 44 بازدید